STOL, " Solfjädern " Sonna Rosén, Nesto, Nässjö Stolfabrik formgiven 1948. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
STOL, "Solfjädern", Sanna Rosén, Nesto, Nässjö stolfabrik, stämpelmärkt, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
KARMSTOL, "Solfjädern", Sonna Rosén för Nässjö Stolfabrik. 1950-tal. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet